Belfast: Zielone światło dla rozbudowy Windsor Park

źródło: BBC.co.uk

Belfast: Zielone światło dla rozbudowy Windsor Park Po latach stagnacji może się okazać, że nowy stadion narodowy to dopiero początek wielkich zmian w infrastrukturze sportowej Belfastu. Przebudowa Windsor Park właśnie dostała pozwolenie, a może się okazać, że wokół powstanie infrastruktura za trzykrotność samego stadionu – relacjonuje BBC.

Reklama

Minister środowiska Alex Attwood wydał po 11 tygodniach pozwolenie na prace budowlane na Windsor Park, narodowym stadionie Irlandii Północnej. W ramach prac obiekt otrzyma aż trzy nowe trybuny, a jedyna pozostająca po poprzedniku zostanie zmodernizowana.

Projekt wart ok. 29 mln £ idzie więc zgodnie z planem. Jeśli nie będzie przeszkód, prace budowlane ruszą na początku jesieni tego roku i zakończą się w 2015, gdy obiekt będzie miał już 18 099 miejsc o bardzo dobrym standardzie. Dla Irlandii Północnej, której FIFA i UEFA groziły niedopuszczeniem stadionu, to duża zmiana.

A może być jeszcze większa, ponieważ powstał pomysł, by wokół Windsor Park stworzyć kompleks sportowo-rekreacyjny wart nawet 110 mln £. Szanse na tzw. „sportową wioskę” szacuje się na ponad 50%.

Windsor Park Stadium

Reklama