Kielce: Stadion zmniejszy się wiosną

źródło: PAP.pl

Kielce: Stadion zmniejszy się wiosną Dolne trybuny za bramkami zostaną zamknięte. To spowoduje spadek pojemności o ok. 3 tys. miejsc – podał PAP. Korona nie straci jednak, a zyska, bo sektory zamyka z oszczędności. I tak nikt tam nie przychodzi.

Reklama

Mecze Korony Kielce nie zbliżają się ostatnimi czasy do zapełnienia trybun przy Ściegiennego. Jesienią najwięcej widzów przyciągnął mecz przeciwko Wiśle Kraków, ale daleko mu było do pojedynków tych drużyn sprzed kilku lat. Na widowni były zaledwie 8643 osoby.

Ponieważ Korona w pierwszej połowie sezonu średnio zapełniała swój stadion w zaledwie 42%, wiosną zamknie część trybun. Tę część, która cieszyła się najmniejszą popularnością. Mowa o dolnych sektorach za bramkami, które kibice porzucili na rzecz górnych sektorów.

Łącznie przez ten krok Korona straci ok. 3 tys. miejsc, ale zaoszczędzi jednocześnie nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, które trzeba by wydać na ochronę tych pustych miejsc zgodnie z przepisami. – Jeżeli będzie takie zapotrzebowanie, lub będziemy mieć informację o zwiększonej frekwencji, jesteśmy w stanie w ciągu jednego lub dwóch dni przygotować się do „odblokowania” tych miejsc – powiedział rzecznik klubu, Paweł Jańczyk. Decyzja nie wiąże się z likwidacją miejsc siedzących na stadionie.

Reklama