Etiopia: 11 nowych stadionów naraz?

źródło: EthioSports.com

Etiopia: 11 nowych stadionów naraz? Budowa tego najważniejszego ruszy w 2014 – takie zapewnienie złożył premier Etiopii parlamentarzystom. W ramach rozwoju sportu w czterech innych miastach już trwają budowy, a w samej stolicy poza stadionem narodowym powstanie dalszych pięć stadionów – podał serwis EthioSports.com.

Reklama

Wielkie plany mają władze Etiopii wobec swojej infrastruktury sportowej. Kraj znany przede wszystkim z biedy zamierza stać się poważnym partnerem dla CAF i FIFA w organizacji imprez w najbliższych latach.

W połowie 2012 roku ujawniono projekt nowego narodowego centrum sportowego, którego centralnym punktem jest bardzo ciekawy stadion o pojemności szacowanej na 60 tys. miejsc. Podczas przemówienia przed parlamentarzystami Etiopii premier Hailemariam Desalegn zapewnił, że prace nad tą inwestycją ruszą zgodnie z planem, czyli w 2014 roku. Warto pamiętać, że obok wielkiego stadionu ma powstać kolejny, mniejszy.

To jednak nie koniec, ponieważ w innych dzielnicach stolicy mają powstać kolejne areny. To oznacza, że w najbliższych latach Addis Ababa otrzyma aż 7 nowych aren piłkarskich! Jednocześnie rząd nie zamierza pomijać innych miast i już prowadzone są prace nad nowymi stadionami dla czterech ośrodków: Bahir Dar, Mekelle, Hawassa oraz Lekemte.

Reklama