Brno: Piękne, ale smutne stulecie

źródło: własne

Brno: Piękne, ale smutne stulecie Kibice Zbrojovki Brno zorganizowali wyjątkowo barwne obchody stulecia, podczas których zamienili stadion w piekło. Tyle że ten stadion to ruina i od lat nie był używany. Lata chwały minęły już dawno...

Reklama

Wczoraj kibice Zbrojovki zorganizowali pochód ulicami Brna, z przyśpiewkami na cześć ich ukochanego klubu dochodząc do dawnego stadionu, na którym Zbrojovka zdobyła swe jedyne mistrzostwo kraju w 1978 roku. Na początku organizatorzy obawiali się, że zima zniechęci wielu ludzi, ale pojawiło się ich parę tysięcy.

Okazja była wyjątkowa, bowiem jutro klub obchodzi swoje stulecie i fani chcieli uczcić to w odpowiedni sposób. Rozświetlili więc ogromną ilością pirotechniki trybuny, ożywiając na chwilę obiekt, który mieścił dziesiątki tysięcy widzów, a dziś zarasta drzewami.

Pokaz zorganizowany przez fanów jest bardzo efektowny, ale zbiega się w czasie ze smutnymi pogłoskami na temat szans na nowy stadion, które wydają się być niewielkie. Tymczasem we wrześniu minie 10 lat, od kiedy historyczna siedziba Za Lužánkami jest nieczynna.

Reklama