Białoruś: Projekt nowego stadionu narodowego poznamy w styczniu

źródło: BelTA.by; autor: michał

Białoruś: Projekt nowego stadionu narodowego poznamy w styczniu Nie urośnie, ale ma się bardzo znacząco zmienić, zyskując na nowoczesności. Stadion Dynama Mińsk zostanie przeprojektowany. Z 20 koncepcji wybrano już finałową piątkę, a zwycięzcę poznamy w styczniu.

Reklama

Przypomnijmy, że 10 listopada ruszył międzynarodowy konkurs, którego celem było wybranie najlepszej koncepcji dla rozwoju narodowego stadionu Białorusi, Stadionu Dinama Mińsk. Krajowa agencja prasowa BelTA podała właśnie, że wkrótce będą znane wyniki konkursu.

Główny architekt Mińska Aleksander Petrow potwierdził, że wpłynęło dokładnie 20 propozycji z różnych krajów. Spośród nich jurorzy wyłonili już piątkę do wyróżnienia i uzgodnili pierwszą trójkę. Nagrodzone koncepcje otrzymają odpowiednio 10 tys. $ (3. miejsce), 20 tys. $ (2.) oraz 40 tys. $ (1.) nagrody, ale układ podium poznamy najwcześniej w styczniu. Dokładnej daty na razie nie znamy.

Wiadomo na razie tyle, że największy stadion na Białorusi nie urośnie względem dzisiejszego stanu – projektanci otrzymali zadanie zachowania pojemności 40-41 tysięcy miejsc siedzących, ale z zastrzeżeniem, że obiekt trzeba dostosować do aktualnych wymogów FIFA i UEFA (Kategoria 4), z uwzględnieniem co najmniej 500 miejsc VIP i 200 dla prasy.

Reklama