Berlin: Kolejny rekord świątecznego spotkania

źródło: własne; autor: michał

Berlin: Kolejny rekord świątecznego spotkania Już prawie 10 lat trwa tradycja spotkań na stadionie Unionu Berlin w przeddzień Wigilii. Wczoraj padł kolejny rekord – nie tylko trybuny, ale też boisko zapełniło się ludźmi. Ponad 20 tys. uczestników wspólnie śpiewało, racząc się ciepłymi napojami.

Reklama

Historię tej niezwykłej „wigilii” przedstawialiśmy w 2011 roku, dlatego przypomnijmy tylko, że unikalna na skalę światową wieczerza w Berlinie została zapoczątkowana 9 lat temu, gdy kilkudziesięciu kibiców nielegalnie weszło na „Starą Leśniczówkę” w Berlinie, by spędzić wspólnie czas przed Świętami w miejscu, które kochają.

Z roku na rok impreza rośnie, ustanawiając każdorazowo rekord. W 2004 roku – 500 osób. W 2006 już 2 tysiące, a w 2010 już 10 tysięcy. Rok temu chętnych było aż 15-18 tysięcy i jeśli wydawało się, że to dużo, w tym roku fani Unionu Berlin pokazali, że da się jeszcze liczniej – było ich według informacji klubu 22,5 tysiąca! Ponieważ trybuna główna jest w przebudowie, część widzów musiała zebrać się na murawie .

W związku z ogromną liczbą widzów wyjątkowo imponująco wyglądało wczoraj morze świec, które prawie wszyscy mieli w rękach. Nie zabrakło też pirotechniki, którą przywitał na trybunach wielki entuzjazm zebranych.

Reklama