Belfast: Jest wniosek o pozwolenie na budowę

źródło: BBC.co.uk

Belfast: Jest wniosek o pozwolenie na budowę Tak blisko jeszcze nie było – związek piłkarski złożył już wniosek o pozwolenie na przebudowę Windsor Park. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszą już we wrześniu.

Reklama

Udało się zrealizować zapowiedzi i po 12 tygodniach konsultacji społecznych irlandzki związek futbolowy (IFA) złożył wniosek o pozwolenie na przebudowę Windsor Park. W ramach wartego prawie 30 mln funtów projektu zostaną zbudowane trzy zupełnie nowe trybuny z szerokim zapleczem komercyjnym.

W ostatnich miesiącach dosłownie każdy mieszkaniec Irlandii Północnej mógł zgłosić swoje uwagi i propozycje. Poza mieszkańcami wszystkie główne instytucje miejskie konsultowały projekt, ponieważ wzrost pojemności o 50% wpłynie na natężenie ruchu i wiele innych kwestii. Konsultacje nie przyniosły jednak znaczących zmian i projekt został zaaprobowany.

Teraz IFA liczy, że podobnie „gładko” pójdzie z przyjęciem wniosku i udzieleniem pozwolenia na budowę. Jeśli tak się stanie, to przebudowa stadionu powinna ruszyć we wrześniu 2013. W 2015 powinniśmy oglądać odnowiony obiekt.

Reklama