Mielec: „Zima” nie zatrzymała budowy, pierwsza trybuna w styczniu

źródło: hej.mielec.pl

Mielec: „Zima” nie zatrzymała budowy, pierwsza trybuna w styczniu Bieżni przy tak niskich temperaturach układać się nie da, ale to niewiele zmienia w planach wykonawców. Wschodnią trybunę powinni skończyć w styczniu – pisze hej.mielec.pl.

Reklama

Nagłe załamanie pogody nie zatrzymuje wykonawców mieleckiego stadionu. Jedyne wstrzymane prace, te nad układaniem bieżni lekkoatletycznej, i tak mogą być realizowane dopiero wiosną 2013, ponieważ wymagają stale temperatur powyżej 15 stopni, a tych trudno się spodziewać mimo korzystnych prognoz. Z kolei wcześniej ułożyć tartanu nie można było, ponieważ asfalt wylany jako podłoże musiał odczekać ok. 3 tygodnie.

Prace na trybunach idą swoim torem. Wykonawca doprowadza do obydwu nową sieć ciepłowniczą, tak by prace wykończeniowe odbywały się bez przerw. Wiele wskazuje na to, że trybuna od ulicy Solskiego (wschodnia) będzie gotowa w styczniu.

Teoretycznie więc miasto mogłoby odebrać pierwszą „połówkę” zmodernizowanych trybun na początku roku. W praktyce jednak nie ma takiej potrzeby, ponieważ i tak nie będzie się dało od razu jej zagospodarować (dokoła wciąż będą trwały prace). Dlatego aż do wiosny cały stadion pozostanie w rękach wykonawców.

Reklama