Kazań: Runął dźwig na budowie stadionu Rubina

źródło: insideworldfootball.biz / RIA Novosti

Kazań: Runął dźwig na budowie stadionu Rubina Do fatalnego wypadku doszło wczoraj na placu budowy w kazańskiej dzielnicy Sawinowo. Runął dźwig, grzebiąc 25-letniego robotnika. Jego koledzy mówią, że w związku z goniącymi terminami nikt nie martwi się ich bezpieczeństwem.

Reklama

Budowany w Kazaniu nowy stadion dla Rubina jest najbardziej zaawansowanym projektem przygotowywanym na Mistrzostwa Świata 2018. Ale mimo to prace muszą iść jak najszybciej, ponieważ już w przyszłym roku ma się tu odbyć Uniwersjada.

Dlatego, jak mówią niektórzy robotnicy, kwestie bezpieczeństwa nie istnieją i robotnicy są „wysyłani na rzeź”. Pierwszą ofiarą jest 25-letni pracownik, który wczoraj przed 15:00 spadł z wysokości 35 metrów, gdy jego dźwig runął na ziemię.

Nie jest w tej chwili znana przyczyna tragedii ani jej potencjalny wpływ na zakończenie inwestycji, która miała powstać do końca roku. Ten termin jest już nierealny. Możliwe, że prace zakończą się zaledwie kilka tygodni przed zaplanowaną na lipiec Uniwersjadą. Poniżej można zobaczyć najnowsze opublikowane przez organizatorów zdjęcia, z drugiej połowy września.

To niestety nie jedyny taki wypadek w ostatnim czasie. Na początku października śmiertelny upadek miał miejsce także na budowie stadionu Spartaka Moskwa, kolejnej areny Mundialu 2018.

Stadion Rubina Kazań

Stadion Rubina Kazań

Stadion Rubina Kazań

Reklama