Anglia: Biurowce przy Reebok Stadium?

źródło: ConstructionEnquirer.com

Anglia: Biurowce przy Reebok Stadium? Nie będzie wyższej pojemności, ale mają być biura i sale bankietowe. Klub zamierza postawić przy swoim stadionie trzy biurowce i rozbudować zaplecze głównej trybuny. Koszty oszacowano na 100 mln funtów – podał „Construction Enquirer”.

Reklama

Trzy budynki po 7 pięter każdy mają otoczyć trybunę północną Reebok Stadium. W nich przestrzenie biurowe i komercyjne, na których klub chciałby dodatkowo zarabiać. Ta część nowego projektu nosi nazwę „wielkiego łuku” z uwagi na układ budynków.

Ale na tym nie koniec. Właściciel Wanderers i operator stadionu, firma Burnden Leisure, zamierza również rozbudować zaplecze trybuny głównej, by zwiększyć przestrzenie dla widzów płacących najwięcej, czyli szeroko pojętą strefę biznesową.

I wreszcie, trzecim krokiem jest wzniesienie kolejnego budynku nieco dalej na zachód od obiektu, przy miejscowej hali widowiskowej. Ten byłby nie tylko zapleczem dla hali, ale i potencjalnym zapleczem dla konferencji czy bankietów. Dodatkowo mógłby służyć jako siedziba dla szkoły.

Cały projekt klub wycenia na ok. 100 mln funtów. Za tę cenę ma powstać ok. 30 tys. m2 nowych powierzchni, które umocniłyby finansową pozycję Wanderers i potencjalnie pomogły w rozwoju miasta. Czy plan uda się zrealizować?

Reklama