Wronki: Otwarcie pierwszej polskiej akademii piłkarskiej

źródło: LechPoznan.pl

Wronki: Otwarcie pierwszej polskiej akademii piłkarskiej Wczoraj Lech otworzył we Wronkach pierwszą piłkarską akademię w naszym kraju. Ma być wzorowana na najlepszych w Europie, choć na pewno skromniejsza. Lech zaczyna szkolenie, m.in. we Wronkach.

Reklama

Byli przedstawiciele zarządu PZPN, Ministerstwa Sportu i władze Szamotuł. Otwarcie odbyło się jednak nie w Szamotułach, a we Wronkach. To tam znajduje się hotel Olympic (zintegrowany ze stadionem Amiki), który zapewni młodym piłkarzom kompleksową odnowę biologiczną. Do dyspozycji wychowanków oddano też jedno piętro internatu we Wronkach.

Akademia Lecha Poznań to jednak przede wszystkim sześć pełnowymiarowych boisk trawiastych, boisko z nawierzchnią syntetyczną i hala sportowa. Będzie się na nich szkolić młodzież, której trzon mają stanowić zawodnicy w wieku od 15 do 19 lat.

Działanie Akademii jest sprzężone z edukacją szkolną – dla wychowanków przygotowano specjalny program edukacyjny, który ma im zapewnić odpowiedni rozwój intelektualny i możliwość pracy w przemyśle piłkarskim również w przypadku, gdy nie osiągną sukcesu na boisku.

Reklama