Katowice: Znów problem z projektem, poczekamy dłużej

źródło: Sport.pl

Katowice: Znów problem z projektem, poczekamy dłużej To już trzeci termin, w jakim architekci mają ukończyć prace nad projektem nowego stadionu w Katowicach. Tym razem prace przedłużają się z powodu wymogów PZPN i policji – pisze Sport.pl.

Reklama

Kompletna dokumentacja nowego stadionu dla GKS-u Katowice miała powstać do końca czerwca tego roku. Prace przedłużały się jednak – zdaniem architektów, z winy miasta – i powstał aneks przedłużający ukończenie projektu do września.

Mamy wrzesień i… mamy projekt. Ale dopiero teraz dokumenty zostały skonsultowane z PZPN i policją. To oznacza zmiany, a zmiany oznaczają kolejny poślizg w ukończeniu prac.

- Firma wywiązała się z terminu. Projekt został jednak jeszcze skonsultowany z policją i PZPN-em, które zgłosiły szereg poprawek w sprawach bezpieczeństwa. Policja prosiła m.in. o zmianę nawierzchni drogi dojścia na sektor kibiców gości z kostki brukowej na asfalt. Zmianie ma ulec wygrodzenie tego sektora od płyty boiska. Przekazano też wytyczne dotyczące oświetlenia i łączności na obiekcie. Z kolei PZPN zwrócił uwagę na to, aby jak najwięcej światła dziennego padało na murawę, a w obrębie trybuny głównej przejścia były bezkolizyjne – wylicza dla Sport.pl Jakub Jarząbek z Urzędu Miasta Katowice.

Wprowadzenie wymienionych wyżej modyfikacji potrwa aż do 10 grudnia, na kiedy wyznaczono trzeci już termin oddania projektu.

Reklama