Wrocław: UEFA zapłaci za szkody, ale ile?

źródło: TVN24.pl; autor: michał

Wrocław: UEFA zapłaci za szkody, ale ile? Część usterek powstałych na Euro 2012 jest już usuwana, ale pozostałe czekają. To dlatego, że UEFA chciała zapłacić 10 razy mniej niż wyliczył Wrocław. Wciąż nie wiadomo, jakie będzie rozliczenie – podaje TVN24.pl.

Reklama

Władze Wrocławia po Euro 2012 oceniły szkody powstałe podczas pobytu i wyprowadzki UEFA ze Stadionu Miejskiego na ok. 400 tys. zł. Te pieniądze miała wypłacić europejska centrala, zgodnie z umową między obiema stronami. Ale UEFA wysłała swojego kuratora, a ten ustalił, że szkody wynoszą… 40 tys. zł.

Co w związku z tym? Na razie wykonywane są te naprawy, które nie podlegają dyskusji. – Malujemy ściany i wymieniamy tabliczki informacyjne. Za te prace zapłaci nam UEFA – przekonuje Agnieszka Gabryś ze spółki Wrocław 2012. - Jeśli rzeczoznawca z UEFA ma wątpliwości do jakiejś szkody, dzwoni do nas, my robimy zdjęcie, odsyłamy i pracujemy dalej. Mamy ze sobą dobry kontakt, o wiele lepszy niż pod koniec czerwca, kiedy to wrocławski kurator z ramienia federacji wycenił szkody na 40, a nie na 400 tysięcy - dodaje.

Mimo trwających prac nie wiadomo jeszcze, jak ostatecznie rozliczone będą uszkodzenia. Do końca miesiąca powinniśmy się dowiedzieć, czy kolejne naprawy zleci już sama UEFA, czy Wrocław 2012 będzie opłacał je sam, czekając potem na zwrot kosztów.

Reklama