Tarnobrzeg: Będą kolejne prace na zmodernizowanym stadionie

źródło: Nowiny24.pl

Tarnobrzeg: Będą kolejne prace na zmodernizowanym stadionie Trybuna z dachem jest od roku, ale infrastruktury w niej wciąż brak. Dlatego dalsze prace będą prowadzone aż do 2014 roku, dzięki wsparciu Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – piszą Nowiny24.pl.

Reklama

W czerwcu minął rok od zakończenia budowy nowej trybuny, której wznoszenie dla Was relacjonowaliśmy. Jednak od tego czasu na obiekcie nie zmieniło się prawie nic. Zaplecze wciąż jest puste, a pomieszczenia nie zostały zagospodarowane.

- Pomimo, że modernizacja stadionu pochłonęła już miliony złotych, to nadal potrzebne są spore pieniądze, aby dokończyć tę inwestycję. Na razie kibice mają na czym siedzieć, ale przecież na tym nie możemy poprzestać, bo jest jeszcze wiele do zrobienia. Dlatego staramy się o każde możliwe dofinansowanie. Cieszę się, że udało się pozyskać pieniądze z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Dzięki temu będziemy mogli zainstalować monitoring i wykończyć dodatkowe pomieszczenia – mówi prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

W 2012 roku powstanie system monitoringu. Na drugim piętrze powstaną przystosowane pomieszczenia na potrzeby tego systemu, a także zostanie przygotowane miejsce dla spikera.

W 2013 roku zakres prac obejmie wykończenie pomieszczeń na drugim piętrze, między innymi dla obserwatora, komentatorów, spikera, toalety oraz część korytarza z klatką schodową. Będą też punkt medyczny, miejsce dla służb porządkowych oraz pomieszczenie magazynowe.

W roku 2014 gotowe będą pomieszczenia na parterze oraz kompleks pomieszczeń dla drużyn rozgrywających mecz (szatnie z natryskami i miejscami do masażu, WC, przedsionki, pokoje dla trenerów i lekarza), pomieszczenie dla badań antydopingowych, w tym poczekalnia i pokój badań, szatnie dla sędziów z natryskami i WC oraz pokojem narad, pomieszczenie dla zarządzania oświetleniem i monitoringiem, a także pomieszczenie pomocy medycznej dla zawodników, pomieszczenie kontroli z depozytem przy wejściu, pomieszczenie rozdzielni elektrycznej, wentylatornie, a także pomieszczenia gospodarcze.

Reklama