Szwecja: Dwa „młyny” na Tele2 Arenie

źródło: własne

Szwecja: Dwa „młyny” na Tele2 Arenie Fani Djurgården podali do wiadomości, gdzie będzie się znajdował sektor dla najbardziej fanatycznych z nich na nowym stadionie. Ponieważ nowy stadion w Sztokholmie będą dzielić z derbowym rywalem, nic dziwnego, że wybrali inne miejsce niż fani Hammarby. Tym samym młyny będą dwa.

Reklama

Cztery zorganizowane grupy skupiające wokół siebie tysiące kibiców sztokholmskiego Djurgården IF podpisały się pod oświadczeniem w sprawie wyboru trybuny, na której ich członkowie staną po otwarciu Tele2 Areny.

Co ciekawe, inwestor (Stockholm Globe Arenas) oraz klub faktycznie zaprosiły kibiców, by ci wybrali najbardziej dogodne dla siebie miejsca. Zapewnili jednocześnie, że dozwolone w Szwecji miejsca stojące można zaaranżować na każdym sektorze, ale z pewnymi ograniczeniami. Np. na górnych poziomach mimo utworzenia sektorów stojących pojemność musiałaby pozostać na poziomie jak dla krzesełek (ok. 50% niższa) ze względu na potencjalną konieczność ewakuacji.

Dlatego kibice DIF uznali, że najkorzystniejsze dla nich będzie zajęcie południowej trybuny, za bramką. Oznacza to, że ich „młyn” będzie liczył 3,7 tys. osób stojących na dolnym poziomie, a na szlagiery będzie przedłużany również na górny poziom z racji szacowanego zapotrzebowania.

Nie jest tajemnicą, że wpływ na wybór mogła mieć decyzja rywali zza miedzy – Hammarby. Kibice tego klubu zajmą dolne sektory u styku trybun zachodniej i północnej, czyli możliwie blisko swojego aktualnego obiektu, Söderstadionu. Dzięki decyzjom obu klubów w meczach derbowych kibice obu zespołów będą mogli czuć się jak gospodarze w swoich częściach stadionu.

Na oficjalnej stronie areny już pojawiła się panorama (360 stopni) uwzględniająca wybory kibiców. Poniżej zrzuty ekranu z wirtualnej wizualizacji, która jest dostępna na oficjalnej stronie areny.

Młyn Djurgarden IF

Młyn Hammarby IF

Reklama