Nowe stadiony: Rumuńska para

źródło: własne; autor: redakcja

Nowe stadiony: Rumuńska para Na tle najnowszych aren Rumunii to już nic specjalnego. Ale w porównaniu do odstających stadionów z innych mniejszych miast – jest na co popatrzeć. Dwa stare stadiony z niemałym charakterem.

Reklama

Stadionul Ceahlăul

Stadionul Ceahlaul

Otwarty w 1935 roku stadion w Piatra Neamţ należy do najlepszych w Rumunii dzięki gruntownej modernizacji z 2007 roku. Dzięki niej został dopuszczony przez UEFA do rozgrywek międzynarodowych i był wykorzystywany przez FC Vaslui.

Stadionul Iuliu Bodola

Stadionul Iuliu Bodola

Powstały w 1924 roku stadion doczekał się chwały w 1948 roku, gdy grający tu zespół IC Oradea sięgnął po mistrzostwo kraju. Kolejne wielkie wydarzenie przyszło w 1984 roku. Wtedy rekordowa widownia rzędu ok. 30 tys. osób oglądała pojedynek Rumunii z Izraelem. I wreszcie trzeci symboliczny moment to nadanie imienia piłkarskiej legendy, Iuliu Bodoli, w 2008 roku.

Przez dekady miejski obiekt w Oradei należał do nielicznych z trybunami w układzie „typowo piłkarskim”. Pierwotnie mieściły one ok. 22 tys. widzów, ale po konwersji do sektorów z krzesełkami liczba miejsc spadła o połowę.

Reklama