Nowe stadiony: Incheon, Changwon, Seongnam

źródło: własne; autor: redakcja

Nowe stadiony: Incheon, Changwon, Seongnam Nam same nazwy miast zbyt wiele nie mówią, ale na tamtejsze stadiony ogląda się z przyjemnością. Dwa solidne z bieżnią i jeden świetny, typowo piłkarski. To najnowszy stadion otwarty w Korei!

Reklama

Incheon Football Stadium

Incheon

Jeden z najciekawszych i nielicznych typowo piłkarskich stadionów w Korei, otwarty w marcu 2012 roku. Jego budowa ruszyła już w maju 2008 roku, jednak z uwagi na przerwy została ukończona po prawie 4 latach. W trakcie prac obiekt był znany jako Sungui Arena Park, jednak dziś jest określany po prostu jako Incheon Football Stadium.

Z pojemnością poniżej 21 tys. miejsc to dopiero czwarty co do wielkości obiekt w Incheon, za to jedyny typowo piłkarski. Powstał wyłącznie z myślą o Incheon United FC, którzy wcześniej grali na zbyt dużym obiekcie zbudowanym na Mundial 2002.

Obecny stadion daje im doskonałe możliwości rozwoju dzięki bogatej infrastrukturze komercyjnej. Poza tradycyjnymi skyboksami stadion ma też dwie restauracje w narożnikach, gdzie stoliki umieszczone są w rzędach, jak krzesełka. Dla najbardziej zagorzałych kibiców przygotowano jednopoziomową trybunę za jedną z bramek.

Changwon Civic Stadium

Changwon

Dwudniowe otwarcie z 19 i 20 marca 1993 poprzedziły ponad trzy lata budowy. Wtedy był to jeden z największych i najlepszych stadionów w Korei Południowej, wart ok. 20 mld wonów (wtedy 17,5 mln $).

Z jedną zadaszoną trybuną i kompletem miejsc siedzących na ponad 27 tys. widzów stał się z biegiem lat areną ważnych imprez. W 2002 odbywały się tu Igrzyska Azjatyckie, a w 2007 część Mundialu U17. Dodatkowo, w latach 2005-2009 ze stadionu korzystały dwa kluby – Gyeongnam FC i Changwon City FC.

Seongnam Sports Complex Main Stadium

Seongnam

Budowa tego stadionu trwała wyjątkowo długo. Zaczęto ją jeszcze w 1974 roku, a zakończyć udało się dopiero pod koniec 1984. Od tego czasu ten obiekt, stanowiący centralną część miejskiego kompleksu sportowego, jest największy w mieście. Wokół niego powstały stadion rozgrzewkowy, hala widowiskowa i amfiteatr.

Dzięki swej pojemności i stosunkowo wysokiemu standardowi od 2002 był gospodarzem meczów K-League z udziałem Seongnam Chunma. Jednak od 2004 klub przeniósł się na nieco mniejszy z miejskich obiektów.

Reklama