Francja: Tuluza tnie wydatki na stadion

źródło: info-stades.fr; autor: michał

Francja: Tuluza tnie wydatki na stadion Na Euro 2016 nie będzie drugiego poziomu trybun. Nie będzie konfiguracji koncertowej. Będzie bardzo, bardzo skromna modernizacja. Miasto rozkłada ręce – nie ma pieniędzy.

Reklama

Przypomnijmy, że zgodnie z koncepcją biura Cardete Huet stadion w Tuluzie miał otrzymać drugi poziom trybun pod istniejącym dachem, zwiększając pojemność do nieco ponad 40 tys. krzesełek. Już wiadomo, że tego elementu (wraz z zewnętrzną promenadą i klatkami schodowymi) nie będzie. Nie będzie też możliwości ustawienia sceny za jedną z bramek dla tzw. konfiguracji koncertowej.

W planie została wymiana boiska, nowy plac przy obiekcie i pawilon z kasami biletowymi (poniżej). Mają też zostać poprawione miejsca z ograniczoną widocznością, co serwis info-stades.fr interpretuje jako potencjalne cięcia w pojemności. Nawet jeśli tak, to ich wpływ na liczbę miejsc nie powinien być znaczący.

Stadium de Toulouse

Za to wpływ oszczędności na budżet miasta ma znaczenie. Wydatki obcięto z 67 do 37 mln €, co pozwoli kontynuować inne znaczące projekty, jak rozwój sieci tramwajowej. Według architektów nawet po cięciach stadion spełni wymogi UEFA.

Reklama