Anglia: Brentofrd FC zbudują nowy stadion

źródło: BBC.co.uk

Anglia: Brentofrd FC zbudują nowy stadion Kolejny londyński klub zamierza w najbliższych latach zmienić dom. Po Chelsea, Tottenhamie, West Hamie, Leyton Orient i QPR przyszedł czas na Brentford FC. I nie zdziwimy się, jeśli z nich wszystkich Brentford przeprowadzi się pierwsze…

Reklama

Zgodnie z informacjami BBC Brentford FC mają coś, czego większość z powyższych zespołów jeszcze nie znalazła – lokalizację. Popularne „Pszczoły” tydzień temu kupiły działkę pod nowy stadion, który ma pomieścić ok. 15 tys. widzów.

Jak mówi dyrektor wykonawczy klubu Mark Devlin, Griffin Park ma niezwykłą atmosferę i jest bliski sercu wszystkich kibiców. Ale nie daje nam możliwości stworzenia lepszego modelu biznesowego dla klubu. Rzeczywiście, stadion posiadający pub w każdym narożniku jest znany w całej Anglii, ale władze BFC liczą, że kibice do przeprowadzki się przekonają.

Celem jest otwarcie nowego obiektu w połowie 2016 roku, przed sezonem 2016/17. Przed klubem wciąż jednak sporo pracy, bowiem nie ma projektu i trzeba przekonać do pomysłu miejskich planistów. Harmonogram jest jednak przygotowany na te etapy.

Bardzo możliwe, że klub będzie dzielić swój nowy dom z innym klubem, najpewniej uprawiającym rugby.

Reklama