Szwecja: Po sukcesie Polski i Ukrainy chcą Euro 2024 w Skandynawii

źródło: sverigesradio.se

Szwecja: Po sukcesie Polski i Ukrainy chcą Euro 2024 w Skandynawii Prezes szwedzkiej federacji piłkarskiej w wywiadzie dla Sveriges Radio poinformował, że jego związek rozważa kandydaturę do organizacji kolejnych Mistrzostw Europy. Jego zdaniem Polska i Ukraina osiągnęły sukces i kraje północne również powinny otrzymać szansę.

Reklama

Prezes SVFF Karl-Erik Nilsson w wypowiedzi dla Sveriges Radio poinformował, że szwedzki związek piłkarski zamierza starać się o organizację Euro. W tej chwili nie wiadomo jeszcze, czy z jednym, czy z dwoma krajami sąsiadującymi, ale w grę wchodzi i Dania, i Norwegia.

Zdaniem Nilssona mniejsze kraje też zasługują na organizację mistrzostw. Dzięki zwiększeniu liczby drużyn z 16 do 24 można również zwiększyć liczbę gospodarzy z dwóch do trzech krajów. Do organizacji koniecznych jest 9 stadionów, co dla trzech krajów skandynawskich jest możliwe do osiągnięcia i późniejszego utrzymania bez dopłacania.

Jak powiedział prezes SVFF, pierwszy realny termin dla starań Szwecji to Euro 2024, ale jego zdaniem Polska i Ukraina dowodzą, że można osiągnąć organizacyjny i logistyczny sukces, nawet nie będąc jednym z najważniejszych krajów Europy.

Przypomnijmy, że Szwecja i Norwegia wspólnie kandydowały do organizacji Euro 2016, jednak z powodu braku gwarancji rządowych musiały wycofać swój wniosek.

W tej chwili w Szwecji powstaje nowy stadion narodowy Friends Arena oraz mniejszy Tele2 Arena. Oba najprawdopodobniej będą częścią kandydatury, jeśli ta się pojawi.

Reklama