Superpuchar Europy: Zaskakujący gospodarze w 2014 i 2015

źródło: UEFA.com

Superpuchar Europy: Zaskakujący gospodarze w 2014 i 2015 Czas zacząć walczyć o organizację tego meczu! – to apel do polskich miast. Bo skoro przestarzały gruziński stadion może, to dlaczego Kraków czy Zabrze nie? W 2014 Superpuchar będzie w Cardiff, a w 2015 w Tbilisi.

Reklama

Dziś podczas spotkania w Kijowie Komitet Wykonawczy UEFA ogłosił gospodarzy kolejnych meczów o Superpuchar Europy. Przypomnijmy, że w tym roku po raz ostatni gospodarzem będzie Stadion Ludwika II w Monako, który gościł mecze o Superpuchar od 1998 roku. Już w 2013 spotkanie zostanie rozegrane w Pradze, na Synot Tip Arena.

Za to dzisiejsze ogłoszenia przynoszą sporą niespodziankę. O ile nie budzi wątpliwości powstały niedawno Cardiff City Stadium, który zorganizuje mecz w 2014 roku, o tyle edycja 2015 będzie mieć nietypową lokalizację. Nie tylko najlepsze drużyny zmierzą się w Tbilisi, ale też ominą tamtejszy stadion narodowy na rzecz mniejszego Stadionu Lokomitivi. Nie mamy w tej chwili informacji, by przed meczem obiekt miał przechodzić znaczące prace modernizacyjne.

Reklama