Hawr: Stadion gotowy, przekazany klubowi

źródło: Paris-Normandie.fr

Hawr: Stadion gotowy, przekazany klubowi Od tego tygodnia oficjalnym operatorem nowego stadionu w Hawrze jest miejscowy klub piłkarski. Teraz musi zainwestować miliony w wyposażenie i przygotować obiekt do otwarcia w lipcu – czytamy na Paris-Normandie.fr.

Reklama

Dokładnie we wtorek doszło do przekazania Grand Stade w Hawrze drugoligowemu klubowi HAC. Po 22 miesiącach prac udało się dokończyć budowę 21 maja, w ten sam dzień, który zakładał harmonogram.

Teraz to właśnie Havre AC będzie zarządzał obiektem przez swoją spółkę-córkę Océane Stadium. Po otrzymaniu symbolicznych kluczy od przedstawicieli samorządu piłkarscy działacze muszą przystąpić do czynności wcale nie symbolicznych. Czeka ich wiele pracy, by przystosować obiekt do rozgrywek.

Szacuje się, że klub wyda ok. 3 mln € na samo wyposażenie stadionu. Bo choć na swoim miejscu jest komplet 25 tys. krzesełek, to brakuje całego zaplecza. Większość wydatków pochłonie catering (restauracja, kuchnia, punkty gastronomiczne), umeblowanie 16 lóż biznesowych, instalacje informatyczne, czy ok. 180 telewizorów.

HAC zamierza dotrzymać podanego wcześniej terminu i otworzyć obiekt dla kibiców 12 lipca. Jednak z pierwszym oficjalnym meczem klub chce się wstrzymać. Wystąpił już do władz ligowych, by zezwoliły na rozegranie pierwszego spotkania na wyjeździe. Dzięki temu zamiast 27 lipca, zagrają o punkty 3 sierpnia.

Reklama