Rzeszów: Kto będzie organizował imprezy przy Hetmańskiej? Wyjaśni przetarg

źródło: Gazeta.pl; autor: michał

Do 19 kwietnia można składać oferty na organizację imprez na zmodernizowanym stadionie w Rzeszowie. W postępowaniu ujęto wszystkie terminy do lipca 2012 – pisze Gazeta.pl.

Reklama

Wczoraj ruszył przetarg na organizację imprez na Stadionie Stali Rzeszów. Ze względu na unijne dofinansowanie dobór wydarzeń musi być możliwie sprawiedliwy, by nie faworyzować żadnego z potencjalnych oferentów, w domyśle: Stali. Do 19 kwietnia można składać oferty na konkretne terminy do lipca 2012 – wtedy kończą się rozgrywki sportowe.

- Cena wywoławcza to 2717,73 zł plus VAT za dobę wynajmu. W przypadku kolizji terminów dwóch lub więcej oferentów stadion dostanie ten, kto da więcej – mówi Piotr Wojtowicz z Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Rzeszowa. Pierwszeństwo do imprez ma Urząd Miasta, ale urzędnicy zapewniają, że dostosowali swój kalendarz do wydarzeń sportowych, by nie konkurować z rozgrywkami.

Imprez na stadionie musi odbyć się sporo, bo program dofinansowania unijnego zakłada, że imprezy na stadionie, i te miejskie, i klubowe, musi w pierwszym roku odwiedzić 210 tys. osób. W kolejnych latach ta liczba będzie jeszcze rosła. – Limit wyrobimy. Najbliższą wielką miejską imprezą na stadionie będzie Europejski Stadion Kultury– mówi Tadeusz Szylar z Wydziału Kultury i Sportu UM.

Wszystko wskazuje na to, że poza piłkarzami i żużlowcami Stali częstym gościem przy Hetmańskiej będzie… Resovia. – Na pewno będziemy się ubiegać o wynajem stadionu przy Hetmańskiej na mecze z ryzykiem. Na razie jednak nie wiemy, ile i które to będą spotkania. Nasz stadion przy Wyspiańskiego nie spełnia wszystkich wymogów bezpieczeństwa – mówi Adam Sadecki, prezes sekcji piłkarskiej CWKS Resovia.

Tymczasem Stal, choć inwestycja jest unijna, wciąż może czuć się gospodarzem obiektu. Klub dzierżawi bowiem pomieszczenia na piętrze budynku klubowego (parter z zapleczem sportowym jest częścią oferty dla organizatorów). Poza korzyściami to właśnie Stal była jedynym oferentem w przetargu na sprzątanie i utrzymanie obiektu.

Reklama