Winnipeg: Budowa imponująca, ale opóźniona

źródło: TSN.ca

Nowy stadion w Winnipeg miał zostać ukończony w czerwcu, ale będzie najwcześniej w lipcu. Klub planujący inaugurację z niecierpliwością patrzy na postępy. Oficjalnie termin otwarcia nie jest przesuwany, ale nieoficjalnie jest „plan B”. Sam oceń zaawansowanie prac.

Reklama

Pierwsze prace nad nowym stadionem Blue Bombers przy kampusie uniwersyteckim w Winnipeg ruszyły w maju 2010. Otwarcie obiektu zapowiedziano na koniec czerwca 2012, ale dziś ten termin jest już nierealny.

Dlatego klub postanowił, że sparing przed sezonem rozegra jeszcze na starym Canad Inns Stadium. Z kolei pierwsze cztery kolejki zagra na wyjeździe dzięki zgodzie rywali i organizatora rozgrywek. Termin otwarcia to dziś 26 lipca 2012, ale i on jest coraz głośniej kwestionowany. Blue Bombers dementują, jakoby mieli przesuwać otwarcie na sierpień, argumentując, że budowa idzie bardzo szybko.

To jednak marne pocieszenie, bo o ile wschodnia trybuna jest całkiem bliska ukończenia (pierwsze zdjęcie), o tyle po zachodniej stronie nawet nie rozpoczęły się jeszcze prace nad zadaszeniem (drugie). A dach jest w przypadku tego obiektu skomplikowanym elementem – na wschodzie jego układanie trwa już czwarty miesiąc i dopiero teraz powoli zbliża się ku końcowi. Jeśli nad zachodnią trybuną byłby instalowany w podobnym czasie, układanie zakończyłoby się dopiero w sierpniu, a może nawet we wrześniu.

nowy stadion w Winnipeg Fot: Winnipeg Blue Bombers

nowy stadion w Winnipeg Fot: Winnipeg Blue Bombers

Wątpliwości podnoszone przez kanadyjskie media wydają się więc uzasadnione. Dlatego w klubie mówią nieoficjalnie, że biorą pod uwagę rozgrywanie pierwszych meczów sezonu na dotychczasowym obiekcie. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w maju.

Reklama