Walia: Wielkie serce Millennium Stadium

źródło: WalesOnline.co.uk; autor: michał

Stadion ma nie tylko zarabiać – tak przynajmniej uważają władze Millennium Stadium, które 10 lat temu założyły fundusz charytatywny przy obiekcie. Właśnie przekroczyli próg 4 mln funtów przeznaczonych na cele społeczne – poinformował serwis WalesOnline.co.uk.

Reklama

Millennium Stadium Charitable Trust to stworzona przy stadionie inicjatywa charytatywna. Powstała w 2001 roku, dwa lata po oddaniu do użytku narodowej areny Walii. Jej działanie opiera się na bardzo prostym i z pozoru nieznacznym finansowaniu: z każdego biletu sprzedanego na imprezę na stadionie 25 pensów (nieco ponad złotówka) jest przekazywana na konto MSCT.

Millennium StadiumW 2011 roku Millennium Stadium przekroczyło liczbę 16 mln sprzedanych biletów, co oznacza, że MSCT uzyskało na swoje cele sumę przekraczającą 4 mln funtów. Nawet biorąc pod uwagę, że osiągnięcie tego celu trwało dekadę, trudno przejść obojętnie obok takiego wyniku, bo większość obiektów piłkarskich nie prowadzi podobnej polityki. W Cardiff przyjęto zasadę, że skoro Walijczycy poświęcają niemałe pieniądze na wejście na obiekt, to obiekt może wspierać działania społeczne Walijczyków.

Na co poszły te 4 mln? Fundusze są co roku rozdzielane między akcje z całej Walii. Dotąd wsparcie finansowe otrzymało aż 685 różnych projektów, od stowarzyszeń czy drużyn sportowych zakładanych przez niepełnosprawnych, przez festiwale muzyczne, po remonty mniejszych stadionów.

Reklama