Moskwa: Stadion CSKA gotowy w połowie przyszłego roku?

źródło: Championat.ru

Wstrzymana już po raz drugi budowa ma zostać wznowiona za kilka tygodni. Właściciel moskiewskiego CSKA i jednocześnie inwestor budowy liczy, że uda się ukończyć obiekt na lato 2013 – podał Championat.ru.

Reklama

Stadion CSKA jest budowany od 2007 roku i już ma bardzo burzliwą historię. Po pięciu latach powstały zaledwie fundamenty i część podziemnych powierzchni obiektu. To skutek kłopotów proceduralnych związanych z własnością gruntów. Budowę wstrzymano z tego powodu w latach 2009-2011, a po powrocie robotników okazało się, że mimo przyznania własności działki dla CSKA znów są kwestie do wyjaśnienia. Dlatego jesienią 2011 prace znów stanęły i dotąd ich nie wznowiono.

Stadion CSKAWłaściciel klubu Jewgienij Giner jest jednak dobrej myśli. – Otrzymaliśmy pomoc w wielu sprawach ze strony ratusza i władz kraju. Wreszcie udało się przebrnąć przez całą papierkową robotę i mam nadzieję, że nie później niż w marcu lub kwietniu ruszą poważne prace. I jeśli się sprężymy, to już następnego lata powinniśmy móc grać na nowym stadionie.

Giner zapewnił, że większość najtrudniejszych prac jest już wykonana i gdy tylko ponownie ruszą prace, stadion będzie rósł bardzo szybko.

Reklama