Narodowy: Płyta boiska odebrana, blisko pozwolenia na imprezę otwarcia

źródło: PolskieRadio.pl

Straż pożarna poinformowała, że zakończyła odbiór płyty boiska i nie ma zastrzeżeń do tej części stadionu. Przed niedzielnym koncertem odbędzie się jednak spotkanie w sprawie szczegółów organizacji – pisze PolskieRadio.pl.

Reklama

Zakończyliśmy czynności odbiorowe i zaopiniowaliśmy je pozytywnie. Zostały one przekazane inwestorowi. Nie jest to jednoznaczne z pozwoleniem na organizację imprezy masowej – poinformował podczas prasowego briefingu brygadier straży pożarnej Ireneusz Kopczyński. Do organizacji niedzielnej imprezy konieczne jest jeszcze wydanie zgody przez nadzór budowlany i urzędników warszawskiego ratusza. Mają na to czas do piątku, do godziny 16:00.

W czwartek ma się odbyć spotkanie organizatorów z komendantem głównym straży, podczas którego omówione i wyjaśnione zostaną jeszcze ostatnie niedoprecyzowane kwestie, na czele z ewakuacją.

Inauguracyjna impreza na Stadionie Narodowym została zaplanowana pod hasłem "Oto jestem!" i będzie miała charakter widowiska muzycznego z udziałem czołowych polskich zespołów.

Niespełna dwa tygodnie później, 11 lutego, na płytę boiska po raz pierwszy wyjść mają piłkarze Legii Warszawa i Wisły Kraków, którzy rozegrają mecz o Superpuchar. Z kolei 29 lutego rozegrane zostanie towarzyskie spotkanie piłkarskich reprezentacji Polski i Portugalii.

Reklama