Brazylia: Sprzedaż nazwy to nie problem?

źródło: anythingPalmeiras.com; autor: michał

Choć u gospodarzy nadchodzącego Mundialu nazwy sponsorowane to jeszcze nowość, rynek jest nieporównywalny z tym polskim. Gigant ubezpieczeniowy zaoferował pięciokrotnie więcej niż w przypadku polskiej PGE Areny, a inwestor odrzucił propozycję jako mało atrakcyjną.

Reklama

Dla porównania przypomnimy, że PGE Arena Gdańsk ma umowę sponsorską opiewającą na ok. 7 mln zł rocznie, podpisaną na 5 lat. To wartość zupełnie nieporównywalna z informacjami napływającymi z Brazylii. Według serwisu anythingPalmeiras.com nowy stadion w Sao Paulo jest warto wielokrotnie więcej. Mowa tu jednak nie o arenie otwarcia Mistrzostw 2014, lecz o obiekcie, który w ogóle nie będzie używany przy okazji Mundialu.

Arena Palestra Italia

Arena Palestra Itália, stadion dla zespołu Palmeiras, jest w przededniu podpisania umowy sponsorskiej, choć ledwo ponad powierzchnię gruntu wyszły pierwsze elementy przyszłych trybun. Już teraz ujawniono jednak, że firma ubezpieczeniowa Aegon jest skłonna zapłacić ok. 210 mln $ za nazwę stadionu na najbliższe 20 lat. To daje sumę 700 mln zł za całą umowę, a rocznie 35 mln zł, czyli tyle, ile cała pięcioletnia umowa dla Gdańska.

Ciekawe jest jednak to, że wykonawca i jednocześnie inwestor areny (firma WTorre) odrzucił ofertę jako mało atrakcyjną. Uważa, że taką wartość można osiągnąć przy umowie 15-letniej, a nie rozkładanej na 20 lat. Dyrektor Rogério Dezembro poinformował, że w tej chwili trwają negocjacje z kilkoma podmiotami, a czas działa na korzyść inwestora, bo im więcej przyszłego stadionu można pokazać, tym lepszą umowę uda się wynegocjować. Sponsor ma być znany w ciągu 30-180 dni.

Reklama