Wrocław: CES informuje o przestępstwie

źródło: RMF24.pl; autor: michał

Pomorski CES, siłą usunięty z placu budowy kilka tygodni temu, zawiadomił prokuraturę o popełnieniu przestępstwa. Ochroniarze nie pozwolili bowiem zabrać pracownikom twardych dysków, na których jest chroniona prawnie dokumentacja - informuje RMF24.pl.

Reklama

Jak niedawno informowaliśmy, w liście otwartym przesłanym przez firmę CES znalazło się stwierdzenie, że firma nie dopuści do korzystania z jej dokumentacji, jeśli na budowę zostanie w jej miejsce wpuszczony inny podwykonawca. Taka blokada oznaczałaby dla Wrocławia możliwość kolejnego opóźnienia w budowie areny Euro 2012, bo trzeba by tworzyć nową dokumentację lub wykupić tę sporządzoną przez CES.

Okazuje się jednak, że dyski z dokumentacją CES pozostały na budowie po usunięciu pracownikom firmy. Ochroniarze, przymusowo wyprowadzając byłego podwykonawcę poza plac budowy, nie pozwolili bowiem zabrać twardych dysków, a wraz z nimi cennej i chronionej prawem autorskim dokumentacji.

CES złożył więc zawiadomienie do prokuratury, w którym skarży się na bezprawne działanie firmy ochroniarskiej. Gdyby doszło do bezprawnego wykorzystania dokumentacji, udowodnienie takiego działania może być trudniejsze niż wcześniej, skoro na placu budowy dostęp do niej mają wszystkie inne zaangażowane w inwestycję podmioty.

Prokuratura zajmie się sprawą po Nowym Roku.

Reklama