Poznań: Ekipa Discovery przygotowuje materiał

źródło: naszemiasto.pl; autor: michał

Zbierali materiał przez dwa dni, teraz powstanie z niego odcinek „Behind the scenes Euro 2012”. W sumie w Polsce nakręcono trzy odcinki, a kolejne trzy przypadły Ukrainie – pisze naszemiasto.pl.

Reklama

Jak wyglądają przygotowania do Euro 2012? Pokaże to seria „Behind the scenes Euro 2012”. Discovery Channel realizuje materiały, by pokazać, jak Polacy i Ukraińcy pracują na sprawną i bezpieczną organizację Euro 2012. Byli już m. in. w Łodzi, gdzie oglądali oporządzenie polskiej policji. Zakończyli też dwudniowe zbieranie materiałów w Poznaniu. Tam na celowniku znalazł się Stadion Miejski.

- Film opowiada o ludziach, którzy tu pracują i są związani ze stadionem: projektantach, wykonawcach i tych, którzy odpowiadają za ochronę na Euro 2012 - mówi reżyser projektu, Andrzej Słodkowski.

W ramach serii "Behind the scenes Euro 2012" ekipa oglądała stadion w Gdańsku. Przed nimi jeszcze praca przy obiektach w Warszawie i na Ukrainie: Lwów, Kijów i Donieck. - Każdy ze stadionów ma inną jakość estetyczną i jednym z punktów scenariusza jest porównanie różnych cech tych obiektów - tłumaczy Słodkowski. W Poznaniu reżyserowi szczególnie przypadła do gustu lekka konstrukcja podświetlanej membrany dachu.

Zdjęcia do całej serii mają się zakończyć w lutym, a odcinki emitowane będą w maju, tuż przed Euro 2012.

Reklama