Nowe stadiony: Strawczyn, Rydułtowy, Dzierżoniów

źródło: własne; autor: redakcja

Jeden pachnie nowością, a dwa… wręcz przeciwnie. Ale na wszystkie warto zerknąć. Dziś naszą bazę zasilają stadiony sportowe z Rydułtów, Dzierżoniowa i Strawczyna. Zapraszamy!

Reklama

Stadion Lechii Strawczyn

Stadion Lechii Strawczyn

Choć najmniejszy z dodawanych dziś, pojawia się na pierwszym miejscu. Nowy stadion w Strawczynie istnieje bowiem od zaledwie pół roku i mimo skromnych rozmiarów robi bardzo dobre wrażenie. Otwarty w maju 2011 obiekt mieści 1150 widzów, a wszyscy mają swoje miejsca po jednej stronie boiska. 750 miejsc w centralnej części jest zadaszonych przez pokaźną stalową konstrukcję. Pod nią znajdują się pomieszczenia zaplecza. Obiekt jest częścią Centrum Rekreacyjno-Sportowego „OLIMPIC” w Strawczynku.

Stadion Naprzodu Rydułtowy

Stadion Sportowy w Rydułtowach

Biorąc pod uwagę tułaczkę klubu po A Klasie i grę w IV lidze, stadion w Rydułtowach jest więcej niż wystarczający dla kibiców. Mieści 5,5 tys. osób, w tym aż 3,5 tys. na krzesełkach tworzących czterokolorową mozaikę w barwach klubu i miasta. Główna trybuna jest zadaszona. Na stadionie nie ma sztucznego oświetlenia, za to jest tablica wyników z zegarem.

Stadion Lechii Dzierżoniów

Stadion Lechii Dzierżoniów

Pojemność aż 4,5 tys. widzów to zasługa braku krzesełek. Miejsca na dwóch 9-rzędowych trybunach w Dzierżoniowie to w ogromnej większości ławki i tylko w centralnym sektorze trybuny głównej znajdują się krzesełka – dokładnie 189. Na trybunie głównej znajduje się również sektor gości odgrodzony wysokim ogrodzeniem. Rekordem frekwencji jest w Dzierżoniowie mecz miejscowej Lechii ze Śląskiem z 1993 roku, kiedy na trybunach było właśnie ok. 4,5 tys. widzów.

Do końca 2004 istniało przy stadionie boisko treningowe, które jednak później zostało zamienione w targowisko.

Reklama