Moskwa: Stadion Spartaka później

źródło: Sport-Express.ru

Wstępnie szacowano, że będzie gotowy do końca przyszłego roku. Jednak właściciel klubu dał do zrozumienia, że nowy stadion powstanie najwcześniej w 2013. O ile nie zdarzy się nic nieplanowanego – informuje Sport-Express.ru.

Reklama

Stadion Spartak powstaje od ponad roku w północno-zachodniej Moskwie. Jednak wciąż nie wiadomo, kiedy jeden z największych rosyjskich klubów zadomowi się w swoim historycznym, pierwszym domu. Przeprowadzka była wstępnie zaplanowana na początek 2013 roku, ale jeśli wierzyć słowom właściciela klubu, może się odwlec.

Leonid Fedun poinformował rosyjski „Sport Express”, że terminy ulegną przesunięciu. – Buduję stadion niezależnie od Mistrzostw Świata 2018, choć powiedziałem premierowi Putinowi, że obiekt będzie przygotowany na tę imprezę. On już jest w budowie, można przyjść i zobaczyć. Zaczęła się budowa północnych trybun. W 2012 roku będzie gotowa konstrukcja betonowa i ma się rozpocząć instalacja dachu. A w 2013, jeśli nie zdarzy się nic nieplanowanego, jak bardzo ostra zima, stadion zostanie otwarty – relacjonował moskiewski miliarder.

Reklama