Łódź: Przetarg na stadion ŁKS rozstrzygnięty

źródło: własne / onet.pl; autor: redakcja

Konsorcjum Budus SA/Mostostal Zabrze wygrało przetarg na zaprojektowanie i budowę stadionu miejskiego w Łodzi. O wyniku przetargu poinformował w piątek p.o. dyrektora wydziału zamówień publicznych w łódzkim magistracie Tomasz Głuszczak. Choć i tak rozstrzygnięcie wszyscy znali…

Reklama

- Poinformowaliśmy dzisiaj wykonawców o wyborze najkorzystniejszej oferty. W przypadku braku odwołań 3 stycznia będziemy mogli podpisać umowę z konsorcjum Budus, które wygrało przetarg. Była to najtańsza cenowo, ale zarazem najkorzystniejsza oferta. Myślę, że wszyscy będziemy zadowoleni z tego stadionu – powiedział Głuszczak. O takim samym wyborze w listopadzie poinformowała nieoficjalnie „Gazeta Wyborcza”, a pośrednio także prezydent, zwracając się do radnych o zwiększenie budżetu inwestycji do… sumy zaoferowanej przez zwycięzców.

Głuszczak dziś dodał, że inwestycja ma się zakończyć w marcu 2014 roku. – Część zasadnicza, czyli stadion i hala do gier zespołowych, mają być jednak oddane do użytku do grudnia 2013 roku.

Stadion Miejski w Łodzi wg Mostostalu Zabrze Fot: UM Łódź

O prawo budowy stadionu miejskiego w Łodzi w przetargu ubiegały się trzy firmy. Konsorcjum Budus SA/Mostostal Zabrze złożyło ofertę opiewającą na 218 mln 325 tys. zł, konsorcjum Hydrobudowa Polska SA RemaxBud na 322 mln 765 tys. zł, a Max Boegl na 317 mln 312 tys. zł.

Nowy obiekt ma powstać przy al. Unii 2, gdzie swoje mecze od blisko 100 lat rozgrywają piłkarze ŁKS. Przedmiotem złożonego przez łódzki magistrat zamówienia było jednak nie tylko zaprojektowanie i wybudowanie stadionu piłkarskiego o pojemności minimum 16,5 tys. miejsc siedzących, ale też boiska treningowego i hali do gier zespołowych na ok. 3 tys. widzów.

Reklama