Świnoujście: Cztery oferty w przetargu na modernizację

źródło: GS24.pl

Trzy firmy ze Szczecina i jedna ze Świnoujścia zgłosiły się do przetargu na przebudowę stadionu Floty. Pod koniec miesiąca powinno dojść do przekazania placu budowy – informuje serwis „Głosu Szczecińskiego”.

Reklama

Oferentów jest czterech, ale na razie znamy tylko miejsce ich pochodzenia. Wszystkie firmy działają w regionie – trzy w Szczecinie, czwarta w Świnoujściu. Magistrat zaplanował na modernizację sumę 5 mln zł, ale nie wszystkim udało się zmieścić w tej kwocie. Najniższa oferta to 4,8 mln zł, a najwyższa już 8,7 mln.

Decyzja o wyborze wykonawcy modernizacji ma być podjęta możliwie szybko, by jeszcze na przełomie listopada i grudnia przekazać plac budowy. Przypomnijmy, że prezydent zobowiązał się do oddania stadionu spełniającego ligowe wymogi już w marcu 2012, choć w przetargu widnieje termin dłuższy – do 29 czerwca.

Do zrobienia w pierwszej kolejności jest zadaszenie trybun i wzniesienie budynku administracyjnego, bo dziś tych elementów brakuje najbardziej. Miasto ma przygotowane na realizację zadania 5 mln zł, bo według architektów zadaszenie powinno się zmieścić w okolicach 3,6 mln, a nowy budynek pochłonie kolejne 1,3 mln. W jego dolnej części będą pomieszczenia pomocnicze, pokój obsługi medialnej, doraźnej pomocy medycznej, toaleta dla niepełnosprawnych. W górnej części znajdą się pomieszczenia dla komentatorów sportowych.

Reklama