Meksyk: Zielone światło dla wielkiego stadionu

źródło: własne; autor: michał

Władze Gwadelupy wydały pozwolenie na budowę nowego 50-tysięcznika. Po Estadio Omnilife Meksyk doczeka się więc drugiej areny piłkarskiej na najwyższym światowym poziomie.

Reklama

Według pierwotnych planów budowa miała ruszyć w październiku, ale nie udało się tego terminu dotrzymać. Dopiero teraz władze Gwadelupy (znajdującej się w jednej metropolii z Monterrey, gdzie powstanie obiekt) wydały pozwolenie na budowę. Za to opóźnienie w oddaniu obiektu, jeśli będzie, powinno być minimalne. Prace powinny się rozpocząć w najbliższym czasie. Projekt ma powstać w 30 miesięcy, więc pierwsze półrocze 2014 wydaje się wciąż realne.

Estadio Monterrey

Nowy stadion dla CF Monterrey ma powstać w sąsiedztwie rezerwatu, dlatego położono nacisk na ekologię - stąd m.in. zadrzewiony parking, który będzie pobierał deszczówkę do ponownego użycia. Widownia jest obecnie szacowana na 50 tys. miejsc, z których bardzo wiele będzie miało wyższy standard. Bardzo bogate ma być przedłużenie najdroższych stref, czyli sale bankietowe i konferencyjne, restauracje, itp. Koszt obiektu to ok. 150-200 mln $.

Nowy stadion w Monterrey ma konkurować pod względem przychodów z otwartym w 2010 roku Estadio Omnilife pod Guadalajarą.

Reklama