Kraków: Anglicy potwierdzają wybór Nowej Huty

źródło: Sport.pl; autor: bartosz

Piłkarska reprezentacja Anglii podczas Euro 2012 zamieszka w Krakowie. Treningi „Wyspiarzy” będą się odbywać na stadionie w Nowej Hucie – poinformował Sport.pl.

Reklama

O godzinie 15 w „Grodzie Kraka” odbyła się konferencja prasowa, podczas której goście z Wysp potwierdzili, że jako miasto pobytowe na Euro 2012 wybrali Kraków. Anglikom towarzyszył też prezydent małopolskiej stolicy, Jacek Majchrowski.

- Za bazą pobytową rozglądaliśmy się od września ubiegłego roku. A Kraków to najpiękniejsze miasto, do jakiego mogliśmy przyjechać. Zamierzamy zaangażować się w akcje charytatywne i uczestniczyć w życiu kulturowym miasta - zapewniał Adrian Bevington, dyrektor Klubu Anglia, skupiającego wszystkie narodowe reprezentacje tego kraju.

Anglicy będą trenować na Suchych Stawach Fot: Łukasz Libuszewski

Angielscy zawodnicy zamieszkają w hotelu „Stary”, znajdującym się w bliskim sąsiedztwie Rynku Głównego. Tamtejsze warunki zakwaterowania chwalił podczas zeszłotygodniowej wizyty selekcjoner Fabio Capello. Włoch docenił także uroki Krakowa. - To jest naprawdę bardzo ładne miasto - jestem zaskoczony - przyznał.

Jedyne zastrzeżenia wśród przybyszów z Wysp Brytyjskich budził stan murawy na ich przyszłym obiekcie treningowym. „Synowie Albionu” trenować będą na stadionie Hutnika, którego nie sposób zaliczyć do wizytówek miasta. Majchrowski zapewnił jednak, że do Euro płyta boiska na arenie w Nowej Hucie ulegnie poprawie.

Anglia nie jest pierwszą reprezentacją, która gościć będzie w małopolskiej stolicy. Już wcześniej Holendrzy potwierdzili, że zamieszkają na czas Euro w tym mieście. Pomarańczowi będą szlifować formę na stadionie przy ulicy Reymonta.

W Krakowie pozostał jednak jeszcze jeden obiekt, który mógłby posłużyć jako baza treningowa którejś drużyny narodowej. Mowa oczywiście o nowej arenie Cracovii. Według niepotwierdzonych informacji, pod Wawelem zameldują się także Włosi i to oni potrenują przy ulicy Kałuży.

Reklama