Gdynia: Przyszła baza treningowa Szwecji?

źródło: Sport.pl; autor: bartosz

Szwedzka federacja jest zainteresowana rezerwacją bazy pobytowej w Trójmieście. Wysłannicy zza Bałtyku wizytowali już obiekt Arki, na którym Skandynawowie mieliby trenować. Teraz do Gdyni zawitała ekipa telewizyjna ze Szwecji – pisze Sport.pl.

Reklama

Przygotowujący reportaż Szwedzi trafili akurat na trening „Żółto-Niebieskich”. Gdynianie z ochotą udzielili kilku wywiadów, bardzo korzystnie wypowiadając się o swojej nowej infrastrukturze.

Ostateczna decyzja na temat wyboru bazy pobytowej dla reprezentacji Trzech Koron zostanie podjęta po losowaniu grup Mistrzostw Europy, które odbędzie się 2 grudnia w Warszawie.

Nowy stadion Arki Fot: Arkowcy.pl

Jeśli Szwecja będzie grała swoje mecze w Polsce, jej zawodnicy najprawdopodobniej będą trenować przy ulicy Olimpijskiej. Za wyborem Gdyni przemawiają rozbudowane połączenia nadmorskiego miasta ze szwedzkimi portami. Tamtejsi kibice będą mogli w szybki i w miarę tani sposób przedostać się do miasta, w którym będą przebywać ich ulubieńcy. – Wielu moich rodaków wciąż jednak jeszcze nie wie, jak atrakcyjna pod względem oferty i cen jest Polska – przyznał przedstawiciel Stena Line Patrik Olderius. – Mam nadzieję, że mistrzostwa przyczynią się do popularyzacji Polski i Gdyni jako celu wyjazdów Szwedów.

Przedstawiciele szwedzkiej federacji pierwszą wizytę na obiekcie Arki odbyli już w zeszłym roku.

- Podobała się im jego zwartość i osłonięte trybuny na których łatwo można przeprowadzić zamknięty trening. Po powrocie delegaci mieli zdać relację trenerom i zawodnikom. Nie zauważyłem, żeby narzekali na cokolwiek, więc powinni przekazać im same radosne wieści – przyznał po tamtej wizycie Dariusz Schwarz, kierownik stadionu GOSiR.

Reklama