Bielsko-Biała: Wszyscy czekają na decyzję starostwa

źródło: Gazeta.pl; autor: michał

Ponad trzy miesiące minęły od decyzji Sądu Administracyjnego w Gliwicach, który cofnął pozwolenie na budowę nowego stadionu dla Bielska-Białej. Teraz i magistrat, i klub, i kibice czekają na decyzję starostwa – pisze Gazeta.pl.

Reklama

Na przełomie lipca i sierpnia Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach cofnął pozwolenie na budowę nowego stadionu. Choć na koniec sierpnia wyłoniono firmę, która stadion ma zbudować, to wszelkie prace musiały zostać zawieszone.

Od decyzji Sądu minęły ponad trzy miesiące tymczasem nadal niewiele wiadomo, kiedy maszyny będą mogły wjechać na teren budowy. Mówi Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej: - Sprawa pozwolenia na budowę stadionu wróciła do ponownego rozpatrzenia do Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Miasto, oczywiście, robi wszystko, by powtórna procedura przebiegła jak najszybciej, ale ani ostateczne rozstrzygnięcia w tej kwestii, ani czas trwania rozpatrywania wniosku nie zależą od nas. Pozostaje nam zatem, tak samo jak kibicom, cierpliwie czekać na decyzję starostwa.

Reklama