Białystok: Potencjalni wykonawcy w tym tygodniu

źródło: Porany.pl; autor: michał

Już za kilka dni magistrat wybierze pięć firm, które otrzymają dokumentację i zostaną zaproszone do składania ofert. W grudniu poznamy zwycięzcę, a od stycznia prace na budowie powinny ruszyć na nowo – pisze „Kurier Poranny”.

Reklama

Choć oficjalna informacja ma zostać podana w kolejnych dniach tego tygodnia, informacje „Kuriera Porannego” wskazują, że lista firm, które zostaną zaproszone do drugiej fazy przetargu, jest już gotowa. Publikację informacji wstrzymuje jednak brak oficjalnej opinii prawnej, która ma się pojawić na dniach.

W momencie otrzymania od miasta dokumentacji każda z pięciu wybranych firm będzie mieć 40 dni na złożenie ofert dokończenia wstrzymanej inwestycji. Wybór najlepszej z nich powinien nastąpić jeszcze w grudniu, choć może się przedłużyć do stycznia. Na początku przyszłego roku ekipy powinny ponownie wejść na plac budowy. Z obecnych zapowiedzi urzędników wynika, że stadion będzie gotowy do końca 2013 roku.

Wśród dziewięciu firm, które zgłosiły swoje zainteresowanie, znalazł się również dotychczasowy wykonawca, z którym władze Białegostoku będą się spotykać w sądzie. Wątpliwe więc, by ten partner znalazł się w pierwszej piątce.

Reklama