Wrocław: Pod trybuną będzie hotel?

źródło: GazetaWroclawska.pl; autor: michał

Jeden z czterech biurowców zlokalizowanych w zapleczu wrocławskiego stadionu ma być przejęty przez sieć Hilton. Powstanie tam hotel, choć nie o najwyższym standardzie – informuje „Gazeta Wrocławska”. Informuje też, że jest blisko nowej, sponsorowanej nazwy.

Reklama

W bryle Stadionu Miejskiego we Wrocławiu zlokalizowane są cztery niewielkie biurowce, które ze względu na kształt obserwatorzy inwestycji nazwali fasolkami. Jeden z nich, w północnej części stadionu, ma być przeznaczony pod hotel, a wśród kandydatów do jego prowadzenia jest sieć Hilton.

- Umowa będzie podpisana lada dzień – twierdzi informator „Gazety Wrocławskiej” znający szczegóły rozmów. – O hotelu na stadionie wie już Europejska Federacja Piłkarska. Najprawdopodobniej na czas Euro 2012 hotel w całości wykupi właśnie UEFA. Mieszkaliby tam wtedy pracownicy europejskiej centrali piłkarskiej, którzy przyjadą do Wrocławia pomagać w organizacji meczów Euro 2012.

W pozostałych „fasolkach” są już biura miejskiej spółki Wrocław 2012, przenosi się tam też operator stadionu, polska filia amerykańskiego SMG. Pozostałe powierzchnie biurowe będą wynajmowane firmom prywatnym, a przedstawiciele firmy zarządzającej obiektem zapewniają, że kandydatów nie brakuje.

- Kim jest kandydat na sponsora wie osiem osób we Wrocławiu – mówi „Wrocławskiej” jeden z dopuszczonych do sekretu. Wiadomo, że z kandydatem prowadzono tajne rozmowy na najwyższym szczeblu. Przedstawiciele tajemniczego koncernu byli nawet w gabinecie prezydenta Rafała Dutkiewicza. Wiemy, że wrocławski stadion pozostanie "stadionem", nie "areną". W oficjalnej nazwie nie będzie też angielskiego słowa "stadium". - Po prostu cośtam cośtam stadion - mówi osoba zaangażowana w rozmowy.

Reklama