Narodowy: Impreza otwarcia w połowie grudnia?

źródło: Gazeta.pl; autor: michał

Termin pierwszego meczu nie uległ zmianie, ale być może w połowie grudnia uda się zorganizować ceremonię otwarcia. Niewykluczone, że przygotuje ją instytucja Jerzego Owsiaka – czytamy na Gazeta.pl.

Reklama

Wczoraj podczas konferencji prasowej minister Adam Giersz stwierdził, że może dojść do organizacji imprezy otwarcia Stadionu Narodowego już w połowie grudnia. - Jeśli uda się uzyskać w terminie wszystkie niezbędne pozwolenia uroczystość otwarcia obiektu odbędzie się 17 grudnia - powiedział Giersz.

Data jest zależna tak od rozmów z promotorem imprezy, jak od postępu przy odbiorach na budowie. Te powinny, ale nie muszą się zakończyć pozytywnie w ciągu dwóch tygodni od daty oddania areny przez wykonawcę (29 listopada).Organizatorem imprezy może być Złoty Melonik – powołana przy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy firma zajmująca się organizacją m.in. Przystanku Woodstock.

Znacznie pewniej od ministra sportu na temat daty ceremonii wypowiada się rzeczniczka Narodowego Centrum Sportu, Daria Kulińska. - Nie zmienia się termin zakończenia prac budowlanych na stadionie, to 29 listopada. Tego dnia nie planujemy żadnych uroczystości, będzie jedynie rozliczenie prac konsorcjum wykonawców. 17 grudnia odbędzie pierwsza impreza na gotowym stadionie. Szczegóły podamy już wkrótce – mówi Kulińska.

Reklama