Wrocław: Nadzór budowlany dopuścił Stadion Miejski

źródło: Gazeta.pl / WP.pl; autor: michał

Na dzień przed walką Adamek – Kliczko nie znamy wciąż opinii policji na temat Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Wiemy za to, że straż pożarna dała zielone światło, a nadzór budowlany dopuścił obiekt do użytkowania.

Reklama

Rzutem na taśmę, dzień przed walką Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką, udało się uzyskać pozwolenie na użytkowanie Stadionu Miejskiego we Wrocławiu od nadzoru budowlanego. Ale nie obejmuje ono całego stadionu. Część pomieszczeń będzie wymagała osobnych odbiorów i jeszcze nie jest uruchomiona.

- Nasz stadion jest gotowy i teraz pozostaje już tylko trzymać kciuki za Tomka Adamka. W pozwoleniu wymieniono parę warunków, które musimy spełnić, ale nie można go nazwać warunkowym. Pozwolenie albo bowiem jest albo go nie ma. Poza tym większość z elementów wskazanych przez nadzór już poprawiliśmy - zapewnił prezydent Rafał Dutkiewicz podczas spotkania z dziennikarzami. Przypomniał jednocześnie, że przed walką uruchomione zostaną parkingi na 2,5 tys. aut, ale tylko dla widzów z najdroższymi biletami.

Ok. godziny 15:00 spodziewana jest opinia policji. Nie jest ona wiążąca dla prezydenta przed wydaniem zgody na organizację walki, ale ma duże znaczenie. Gdyby była negatywna, wojewoda mógłby bowiem zablokować wydarzenie.

Reklama