Włocławek: Umowa z wykonawcą za dwa tygodnie

źródło: Pomorska.pl / MMWloclawek.pl

Modernizacja miała się zacząć w lutym, ale przetarg unieważniono. Nie ma jednak tego złego, bo nowy wykonawca zajmie się już całym stadionem, a nie tylko zacznie modernizację. Umowa z firmą Alstal już 6 października – pisze „Gazeta Pomorska”.

Reklama

Losy modernizacji stadionu przy ul. Leśnej są burzliwe, choć nawet się nie zaczęła. Jesienią 2010 magistrat ogłosił przetarg na modernizację stadionu, ale z uwagi na braki finansowe podzielono ją na etapy. Pierwszy miał być wart poniżej 10 mln zł, ale w rozstrzygniętym w styczniu 2011 przetargu okazało się, że nawet najkorzystniejsza oferta jest wyższa od kwoty posiadanej przez miasto. Postępowanie unieważniono.

Teraz udało się rozstrzygnąć z powodzeniem nowy przetarg, tym razem nie na część prac, ale na całość. Kwota przedstawiona przez firmę Alstal (ma na koncie Motoarenę) to 33,7 mln zł. Podpisanie umowy na budowę nastąpi 6 października. Włocławskie kluby dograją rundę jesienną na stadionie, ale od wiosny będzie on miejscem budowy i oba zespoły mają się wyprowadzić.

W ciągu najbliższych dwóch lat mają tu powstać trybuna główna dla ok. 1500 osób, 3000 miejsc na pozostałych sektorach, sztuczne oświetlenie na masztach, a także nowe boisko i 8-torowa bieżnia lekkoatletyczna.

Reklama