Warszawa: Stolica otrzyma wreszcie lekkoatletyczny stadion

źródło: ZW.com.pl

W maju 2012 zostanie otwarty lekkoatletyczny stadion Skry Warszawa. Remont już ruszył i nabiera tempa – informuje Życie Warszawy.

Reklama

Stołeczny obiekt ma już odnowioną bieżnię. W przyszłym miesiącu ruszą prace na trybunach. - Moje marzenia zaczynają się spełniać. Gdyby 10 lat temu ktoś by mi powiedział, że remont Skry stanie się możliwy, to nie wiem czy bym w to uwierzył. Pojawił się jednak partner, firma Danvilt, która nas wspomaga i daje nadzieję na to, że Warszawa otrzyma w miarę nowoczesny obiekt – powiedział prezes Skry, Krzysztof Kaliszewski.

Polska stolica jest jedyną w Europie, która nie posiada licencjonowanego stadionu lekkoatletycznego. - Cieszę się, że coś w końcu się dzieje, bo jak na dwumilionowe miasto nie mamy się czym chwalić jeśli chodzi o lekką atletykę. Licząc z tym odnowionym tu tartanem mamy tylko trzy pełnowymiarowe bieżnie, to naprawdę nie jest nic chlubnego - podkreślił mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

Pojawiły się już plany co do jednej z pierwszych imprez po zakończeniu prac na obiekcie. Miałby się tu odbyć przyszłoroczny Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Reklama