USA: Łódź ze stadionowych ławek

źródło: wcsh6.com

Temat w sam raz na weekend – amerykański nurek wykorzystał aluminiowe ławki z remontowanego stadionu do budowy łodzi, za którą dziś oglądają się ludzie. Choć niekoniecznie z zachwytem – informuje wcsh6.com.

Reklama

Część siedzisk na Fitzpatrick Stadium w Portland (Maine) do niedawna stanowiły aluminiowe ławki instalowane jeszcze w 1930 roku. Obiekt niedawno przeszedł modernizację i ławki musiały znaleźć nowych właścicieli. Część przejęły mniejsze miejscowe kluby, a część zdobył Matt Albrecht, miłośnik nurkowania.

Łódź zbudowana z aluminiowych ławekPostanowił, że wykorzysta je przybudowie łodzi, z której będzie mógł nurkować. Połączył dwa odrestaurowane pływaki z innej jednostki, a na nich zbudował platformę z kabiną. Główna konstrukcja jest w całości wykonana z siedzisk, podobnie jak np. deska rozdzielcza, czyniąc łódź nietypową. W końcu tysiące ludzi na niej siedziało jeszcze zanim powstała…

Matt przyznaje, że wiele osób ogląda się za jego łodzią, ale niekoniecznie w tym pozytywnym sensie. Na tle jachtów i motorówek wygląda dość pokracznie. Zresztą sam konstruktor planował nazwanie jej S.S. Hope it Floats (Oby się utrzymała) lub S.S. Catastrophe (Katastrofa). Ale jak przyznał, na razie się utrzymuje i nie jest katastrofą. Dlatego planuje nazwanie jej S.S. Fish Eye View, bo ma w niej sonar i podwodną kamerę do obserwacji podwodnego życia.

Reklama