Świnoujście: Mało czasu na przebudowę

źródło: GS24.pl

Jeszcze we wrześniu dani będą decydować, czy przekażą pieniądze na modernizację stadionu Floty. Czasu jest bardzo mało, bo prace mają się zakończyć pod koniec marca 2012 – poinformował „Głos Szczeciński”.

Reklama

W sobotę architekci z poznańskiej firmy AC Studio przedstawiali wizję modernizacji stadionu miejskiego przy ul. Matejki w Świnoujściu. Urzędnicy z magistratu dowiedzieli się, że zadaszenie obu trybun, wzniesienie budynku administracyjnego i instalacja oświetlenia będą kosztować miasto ok. 14 mln zł.

Stadion Floty ŚwinoujścieNajwięcej z tej kwoty pochłoną maszty, które mają osiągnąć 2000 lux, czyli oświetlenie wystarczające do transmisji w HD. Ich budowa to koszt 7,3 mln zł. Modernizacja i zadaszenie trybun mają wynieść 3,6 mln zł, a kolejny 1,3 mln zł to wydatek konieczny na budynek administracyjny. W jego dolnej części będą pomieszczenia pomocnicze, pokój obsługi medialnej, doraźnej pomocy medycznej, toaleta dla niepełnosprawnych. W górnej części znajdą się pomieszczenia dla komentatorów sportowych.

Problemem najważniejszym wydaje się być jednak nie finansowanie, lecz czas na realizację tych planów. Pieniądze będą zatwierdzone najwcześniej we wrześniu, potrzebny jest też przetarg. Tymczasem prezydent poświadczył w piśmie dla PZPN, że inwestycja zakończy się do 24 marca 2012. - Jak w tym roku inwestycji nie rozpoczniemy, jestem przekonany, że PZPN cofnie nam zgodę na grę - mówił na spotkaniu w Urzędzie Miasta Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. - Nie ma sensu utrzymywać Floty, gdyby miała grać w Szczecinie.

Reklama