Nowy stadion: Stadionul Ilie Oană

źródło: własne

Beniaminek rumuńskiej ekstraklasy Petrolul Ploieşti właśnie wprowadził się na nowy stadion piłkarski. Co ciekawe, to już drugi w Rumunii stadion, na którym wszyscy widzowie będą korzystać z polskich krzesełek…

Reklama

Choć w 1924 Petrolul powstał w Bukareszcie, szybko przeniósł się do znacznie mniejszego, 200-tysięcznego Ploieşti. Nazwa klubu (Petrolul to po prostu ropa) pasuje tam zresztą bardzo dobrze, bo właśnie w tym mieście otwarto pierwszą na świecie rafinerię, a w XIX wieku miasto słynęło z wydobycia tego surowca.

Stadionul Ilie OanaDziś „Petrolul” to też część napisu ułożonego z krzesełek na nowym stadionie. Krzesełek, które pochodzą z Polski. Podobnie jak w przypadku nowego rumuńskiego stadionu narodowego Forum Seating, marka Grupy Nowy Styl,  dostarczyła wszystkie siedziska dla kibiców. Prawie 10 tys. to kubełkowe foteliki Omega, a o połowę mniej jest lepszych krzesełek składanych (Sigma). Polacy zaopatrzyli stadion również w fotele VIP-owskie i pulpity dla dziennikarzy.

Zanim jednak zaczęła się instalacja krzesełek, budowa trwała prawie 2 lata. Wymienione zostały wszystkie trybuny dawnego obiektu, po którym pozostała jedynie historyczna nazwa. W narożnikach znalazło się miejsce na budynki z zapleczem i dwoma telebimami o powierzchni 24m2 każdy. Jest 16 lóż po 15 miejsc dla najbogatszych i 3500 miejsc parkingowych. Całkowity koszt, ok. 17 mln €, pokryły władze samorządowe.

Reklama