Lublin: Jest umowa na nowy stadion

źródło: "Kurier Lubelski"

W piątek urzędnicy magistratu podpisali umowę z firmą Budimex, która będzie odpowiedzialna za dostarczenie projektu, a później również budowę nowego miejskiego stadionu na 15,5 tys. widzów – poinformował „Kurier Lubelski”.

Reklama

Dziś doszło do podpisania umowy między władzami Lublina a firmą Budimex, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na projekt i budowę nowego miejskiego stadionu w Lublinie. Tym samym to właśnie Lublin będzie pierwszym polskim miastem, w którym nowy, duży stadion powstanie w formule „projektuj i buduj”. Oznacza to, że Budimex sam ma dostarczyć projekt według wytycznych miasta, a później wdrożyć go.

Nowy stadion miejski pomieści 15,5 tys. widzów i będzie kosztował 136,2 mln zł. Połowę tej kwoty (67,3 mln) będzie stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej. Przewidywany termin ukończenia to wrzesień 2013 roku.

O kontrakt na budowę stadionu walczyło 9 firm, najtańszą ofertę złożył właśnie Budimex, jednak na wiosnę Ratusz unieważnił przetarg. Jeden z członków komisji oceniającej oferty prowadził szkolenie dla Interbudu, który również starał się o ten kontrakt. Budimex odwołał się od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej, która uznała, że lubelscy urzędnicy powinni przystąpić do oceniania ofert pomimo tego faktu.

Wygrał Budimex. Firma zbuduje stadion za 136 mln zł. Jak będzie wyglądał? – O tym będziemy mogli poinformować za 3-4 tygodnie. Wtedy powinniśmy otrzymać wizualizacje i harmonogram prac od Budimeksu – wyjaśnia dla "Dziennika Wschodniego" Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina.

Reklama