Narodowy: Nocne podświetlenie (prawie) w pełnej krasie

źródło: własne; autor: michał

W sobotni wieczór tysiące warszawiaków mogły podziwiać Stadion Narodowy nie tylko na biało-czerwono, ale też podświetlony na inne kolory od zewnątrz. Wokół wielkiego „kosza” tańczyły słupy światła, a iluminacji towarzyszył koncert i pokaz sztucznych ogni.

Reklama

O 20:00 bramki zostały otwarte dla 12 000 widzów, którzy posiadali bezpłatne wejściówki na sobotni koncert polskich gwiazd. Wystąpili zespół Fox, Maria Peszek i Smolik. Po koncertach, o 22:30 miała się rozpocząć iluminacja obiektu, ale doszło do niej z niewielkim opóźnieniem.

Zgromadzeni przed sceną i wokół obiektu mieszkańcy doczekali się jednak i przez ok. pół godziny Stadion Narodowy w Warszawie jaśniał – najpierw podświetlany z zewnątrz różnokolorowym światłem, później wreszcie od środka, podkreślając biało-czerwoną „plecionkę” fasady. Podświetleniu towarzyszył pokaz sztucznych ogni. Jednak nie wszystkie segmenty elewacji zostały oświetlone, co ma się zmienić po ukończeniu budowy. W przyszłości podobna iluminacja ma cieszyć oczy warszawiaków co wieczór.

Reklama