Kraków: „Mecze odbędą się w Krakowie”

źródło: Radio Kraków / Wislaportal.pl; autor: michał

Prezydent Jacek Majchrowski pojawił się dziś w Radio Kraków. Zapewnił, że mimo opóźnionego oddania trybuny zachodniej Wisła na pewno będzie mogła grać (ewentualne) mecze Ligi Mistrzów u siebie.

Reklama

- Wymóg UEFA jest taki, aby na tej czwartej trybunie, trybunie zachodniej, można było udostępnić około 1600 miejsc VIP-owskich. To się da zrobić, to jest uzgodnione, że to będzie, więc mecze odbędą się w Krakowie - powiedział dobitnie prezydent na antenie, cytowany przez Wislaportal.pl. Majchrowski nie poinformował, czy prace zostaną wykonane niezależnie od awansu Wisły do fazy grupowej, czy w przypadku odpadnięcia zostaną odłożone.

Prezydent nie odniósł się też do zastrzeżeń odnośnie warunku pracy mediów (miejsce wozów transmisyjnych, platforma głównej kamery). Zapewnił jednak, że Wisła i jej kibice nie muszą myśleć o wyjazdach na alternatywny obiekt w innej części kraju.

Przypomnijmy, że trybuna główna Stadionu Henryka Reymana zostanie w pełni oddana do użytku 12 października. W tej chwili trwają prace wykończeniowe i te związane z systemem oddymiania, który trzeba było przeprojektować po zmianie przepisów przeciwpożarowych.

Reklama